Woningbouw Haren: Glimmend Hart in gevarenzone

Geplaatst door redactie op 27/07, 11:57 uur.

Het project GlimmendHart wordt bedreigd door de crisis op de huizenmarkt. Voor de realisatie is een grondruil nodig tussen diverse grondeigenaren, waaronder Woonborg. Woonborg zou ook moeten investeren in het project.

De corporatie geeft nu echter aan dat het niet gaat lukken.

Onder de naam GlimmendHart startte in 2007 een initiatief van inwoners van Glimmen om het dorpshart te vernieuwen. Dat moet onder andere resulteren in een multifunctioneel gebouw voor diverse sportverenigingen, en dat onderdak moet bieden aan een vernieuwd dorpshuis en winkels. Het initiatief van GlimmendHart ligt bij de dorpsbewoners.

In februari 2009 kozen inwoners van Glimmen een ontwerp voor het gebouw.

Vervolgens gingen de betrokken projectontwikkelaars met elkaar in overleg over de grondruil die nodig is voor de uitvoering. Men hoopte er in drie maand uit te zijn. Dat is nu meer dan een jaar geleden.

Een van de knelpunten is het realiseren van betaalbare woningen, die de te slopen huurwoningen moeten vervangen. In oktober gaf toenmalig wethouder Jeroen Niezen nog aan dat Woonborg graag de partij wilde worden die de kar gaat trekken en die de financiering voor zijn rekening neemt.

 Wethouder Gerben Pek: “We zijn nu aan het onderzoeken wat er nog te redden is. GlimmendHart is een schitterend initiatief, een voorbeeld van de burgerbetrokkenheid die je wilt. De betrokken projectontwikkelaars stellen zich bijzonder sociaal op. We gaan nu met een open mind kijken wat nog mogelijk is.”

Waardering van dit artikel:
  • 0.0/5 sterren
(0 beoordelingen)

Reacties (2)

Plaats een reactie

Interessant! Maar waarom lees je daar niets over op de site van Glimmend Hart? Waarom wordt Glimmen daar niet door de initiatiefnemers over geinformeerd?

Geplaatst door dombo (niet geregistreerd) op 28/07 09:49

Ik dacht al meteen: dat wordt niets!

Geplaatst door Sjoerd (niet geregistreerd) op 10/08 09:18

Je bent niet ingelogd. Klik hier om in te loggen en hier om je te registreren, of plaats meteen je reactie: (door te registreren kan je zelf ook nieuws, foto's, foto albums en video's plaatsen)

Je kunt geen HTML-codes gebruiken in je reactie.

captcha
Naar boven

Meer headlines

stats